Blog

Trápí vás bolavá záda? Nespoléhejte na pilulky proti bolesti. Nejlepší prevencí proti bolestem zad je pravidelné cvičení a protahování těla i mysli. Jaké cviky provádět a hlavně jak u pravidelného pohybu vydržet? To se dočtete na blogu.

Témata článků


Největší zápřah mi vlastně pomohl, říká zakladatelka Školy zad

21.8.2020 > Marie Zemánková

Žádná pauza se nekonala, s kolegyněmi jely po celou dobu na plný plyn. Sama měla strach z toho, co se může dít. Kdyby se v její ordinaci někdo nakazil, měla by problémy. “Ordinace sice zavřely, ale lidé byli nemocní pořád,” vysvětluje Marie Zemánková, fyzioterapeutka a lektorka Školy zad, proč se rozhodla risk podstoupit. Říká, že jí samotné největší zápřah ve skutečnosti pomohl. Co je kvůli pandemii v ordinaci jinak a co očekává v nejbližších měsících? 

 

Během ku bolavým zádům. Co děláte špatně, když vás při běhu bolí záda?

23.7.2020 > Marie Zemánková

Běhání je velmi populární pohybová aktivita, která si nachází stále více přívrženců. Problém je, že s počtem běžeckých nadšenců přibývá také lidí, které trápí některé neduhy s běháním spjaté. Například bolest v zádech při běhu nebo po něm. Možných příčin je několik. Pojďme se na ně společně podívat a najít řešení. A nebojte, nedočkáte se ode mě doporučení, abyste s během raději sekli.

 

Zdravé sezení pro neposedy aneb jak sedět, když už vám kancelářská židle leze krkem

10.6.2020 > Marie Zemánková

Upřímně tedy doufám, že zůstáváme jen u obraznosti a že vaše dýchací ústrojí i krk neobsahují stopy židlí ani křesel :-) Téma otevírám proto, že se mě čas od času na alternativy zdravého sezení někdo ptá. Zpravidla jsou to lidé se sedavým zaměstnáním a zpravidla se ptají proto, že je nebaví trávit v jedné spořádané pozici celý den. Možnosti alternativního a přesto zdravého sezení tu jsou. Rozhodně se vyplatí o nich přemýšlet, pokud vám občasná změna ve způsobu sezení pomůže sedět správně a zbytečně si neubližovat. A mimochodem, z ilustračního obrázku si příklad rozhodně neberte.

Zdravý sed 

Zdraví a trampolína - jde to vůbec dohromady?

10.5.2020 > Marie Zemánková

Nebudu vás dlouho napínat. Jde. Skákání na trampolíně - zvláště pak u dětí - považuji za jeden z nejzdravějších pohybů vůbec. Není to jen můj názor, tvrzení o prospěšnosti skákání na trampolíně mohu opřít o řadu studií. I přesto má hodně rodičů obavy svým ratolestem oblíbenou kratochvíli dopřát. Samozřejmě, na trampolíně může člověk snadno přijít k úrazu. Ale také díky ní může mnoha úrazům předcházet.

Stoj Škola zad prakticky 

Chůze naboso: kdy prospívá, kdy škodí a proč fandím “bosým” domácnostem

10.4.2020 > Marie Zemánková

Jaro a příjemné teploty se letos přihlásily ke slovu opravdu brzy. Na extrémní zastánce chůze naboso je možné narazit venku celoročně, s teplejším počasím je pravděpodobnost, že bosého chodce zahlédnete, ještě vyšší. Co si myslím o chůzi naboso já? Komu ji doporučuji a komu ne? Vše, co by vás mohlo zajímat, jsem rozebrala v článku.

Škola zad prakticky Stoj 

Tři rady pro zdraví a imunitu: buďte jako kolibřík

18.3.2020 > Marie Zemánková

Mám pro vás doporučení, která vám přijdou k duhu kdykoliv. Teď, v době, kdy většinu lidí zajímá zdraví ještě o něco víc než obvykle. I později, až přejde vlna toho nejhoršího, s čím se momentálně potýkáme. Udržujte se v psychické a fyzické pohodě, jezte zdravě a kvalitně spěte. Pomůžete tak nejen sobě, ale i svému okolí nejvíc, jak jen můžete.

Zdravý sed Škola zad prakticky 


Chcete novinky do e-mailu?


Mohlo by Vás zajímat